Ефективність носіння медичних масок

Медична маска — Як правило, складається з шару фільтра, який розташовується між двома зовнішніми шарами (тришарові маски), а також одного фіксатора, що забезпечує щільне прилягання маски до обличчя (іноді застосовується два фіксатори). Може містити додаткові елементи залежно від призначення, наприклад, додатковий внутрішній шар з гідрофобного матеріалу і екран для захисту від попадання біологічних рідин (чотиришарові маски) або спеціальну плівку для захисту від запотівання окулярів. Закріплюється на обличчі за рахунок еластичних вушних петель або зав’язок.

Тривалість носіння

Тривалість носіння маски варіюється від 1 до 2 годин, залежно від зовнішніх умов. У період епідемій або в лікувальних закладах рекомендується використовувати маску не більше двох годин. У разі якщо маска використовується для захисту від якихось техногенних факторів, наприклад від смогу, то час носіння може становити до 6 годин.

Ефективність

За відсутності перешкод (хірургічних масок), хворий, що кашляє і чхає, забруднює повітря інфекційним аерозолем, небезпечним для оточення

Було проведено декілька рандомізованих клінічних випробувань медичних масок у громадських місцях і медичних установах. При проведенні випробувань медичних масок у громадських місцях у восьми з дев’яти випадків, маски використовувалися для захисту органів дихання здорових людей від бактерій і вірусів, що передаються повітряно-крапельним шляхом. В результаті було виявлено, що медичні маски можуть перешкоджати зараженню в громадських місцях, за умови раннього використання.

Результати епідеміологічних досліджень, проведених серед працівників медичних установ, не виявили значної відмінності в захворюваності медичних працівників, які використовували низькоефективні респіратори-напівмаски і тими які використовували медичні маски в схожих умовах.

Тим не менш, Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує використовувати медичні маски для боротьби з пандемічним грипом та гострими респіраторними захворюваннями при низькому ризику зараження, в ситуаціях високого ризику зараження, зокрема туберкульозом, рекомендується використовувати респіратори. На загальну ефективність захисту також може впливати дотримання правил особистої гігієни.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *